| دانلود قالب رایگان جوملا | کاشت مو | سردخانه | وکیل | کفسابی | خرید اپل ایدی | سرور مجازی | persian rugs | طراحی سایت | تعمیرات صندلی اداری | فن کویل سقفی | تعمیر لباسشویی | اسکوتر برقی | نصب دوربین مداربسته | تردمیل خانگی | بازاریابی محتوا | لوازم جانبی موبایل | خرید vpn | تبلیغ در گوگل

کفپوش اپوکسی پارکینگ (اپوکسی پارکینگی)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با توجه به مزایا و ویژگی های کفپوش های اپوکسی امروزه علاوه بر استفاده از این کفپوش در فضاهای صنعتی، رفته رفته در فضاهای خانگی و ساختمانی نیز مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین سایر کفپوش ها می گردد.
یکی از فضاهایی که اجرای کفپوش اپوکسی در آن ها بسیار موفقیت آمیز بوده و مورد استقبال قرار گرفته است پارکینگ ها اعم از فضاهای پارکینگی در مجتمع های تجاری ، اداری و مسکونی هستند که علت اصلی این امر را می توان در موارد زیر مورد بررسی قرارداد:

مزایای کفپوش اپوکسی پارکینگی

 

زیبایی و ایمنی پارکینگ

در دهه های گذشته به ویژه در کشور ما به زیبایی ، رنگ و حتی نور در فضای پارکینگ اهمیت داده نمی شد و فضای پارکینگ ها با کم کیفیت ترین مصالح و حداقل هزینه احداث می گردید که همین امر سبب بروز مشکلاتی برای رانندگان و اتومبیل هایشان به ویژه در پارکینگ های بزرگ می گردید که از آن جمله می توان به اشتباه در تشخیص مسیر تردد ، برخورد با دیواره ها و ستون های موجود در پارکینگ ، سردرگمی در تشخیص محل پارک و مسیر های دسترسی به راه پله و راه های خروجی ، پارک نا منظم خودروها ، اختلاف بر سر محدوده پارک خودرو با پارکینگ های مجاور و ... اشاره نمود. در گذشته کف پارکینگ ها معمولاٌ با پوشش هایی نظیر آسفالت ، بتن یا ملات های سیمانی، موزاییک و یا سنگ های ارزان قیمت و حتی با سنگ لاشه تسطیح و کف سازی می گردید و به مرور به سبب تردد خودروها و نشت روغن و یا بنزین تخریب و آلوده می گردید که بعضاً باتوجه به نوع کفسازی انجام شده حتی با شست و شو نیز آلودگی ها از بین نمی رفت .
در سال های اخیر با توجه به الزام شهرداریها به ساخت و تامین پارکینگ در مجتمع های تجاری ، اداری و مسکونی با رعایت نکات ایمنی از یک سو و تمایل سازندگان و استفاده کنندگان از پارکینگ ها به زیبا سازی و ایمن سازی فضای پارکینگ از سوی دیگر سبب گشته تا بسیاری از مالکان و سازندگان ترجیح دهند تا از کفپوش اپوکسی برای کف سازی پارکینگ خود بهره مند گردند.

تنوع رنگ کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش های اپوکسی پارکینگی را می توان در رنگ های مختلف تولید و اجرا نمود و از همین مزیت می توان برای تفکیک و تعیین فضای تردد و فضای پارک خودرو ها استفاده نمود تا رانندگان به اشتباه خودرو خود را در مسیر تردد و یا خارج از فضاهای تعیین شدن پارک ننمایند به عنوان مثال در بسیاری از پارکینگ ها مسیر تردد اتومبیل ها با رنگ روشن تری اجرا گردد و محل پارک خودروها با رنگی تیره تر اجرا شود تا ضمن راهنمایی رانندگان در خصوص محل پارک خودرو، در صورت نشت روغن و ... آلودگی در سطح کار کمتر به نظر بیاید. از سوی دیگر می توان با تغییر رنگ در کف سازی فضا های تردد عابر پیاده و یا دوچرخه و یا مسیر دسترسی به آسانسور و راه پله ها را مشخص نمود.

قابلیت خط کشی روی کفپوش اپوکسی در پارکینگ ها

پس از اتمام کف سازی فضای پارکینگ ها با کفپوش اپوکسی ، می توان به کمک رنگ اپوکسی بر روی کفپوش اجرا شده طرح ها و نقوش مختلف را اجرا و یا خط کشی نمود . از این مزیت می توان برای خط کشی و تعیین حدود و مرز پارکینگ ها ، جدا سازی پارکینگ های مجاور ، درج شماره در محل پارک ، ایجاد خطوط مرز بین مسیر تردد و محل پارک خودرو ، درج خطوط و فلش جهت راهنمایی رانندگان و تعیین جهت ومسیر صحیح تردد و مسیر خروج ودرج علائم راهنما نظیر حداکثر سرعت مجاز ، اجرای خطوط عابرپیاده و ... استفاده نمود. این امر علاوه بر افزایش ضریب ایمنی در پارکینگ سبب زیباتر شدن آن نیز می گردد.

چسبندگی و مقاومت بالا و امکان ترمیم و شستشو اپوکسی پارکینگی

کفپوش اپوکسی قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف از جمله سنگ، بتن ، موزائیک ، سرامیک و... را داشته و پس از اجرا با چسبندگی مناسب به سطح زیرین مقاومت بالایی در مقابل سایش و فشار و مواد شیمیایی از خود نشان می دهد ، از سوی دیگر کفپوش اپوکسی قابلیت شستشو داشته و در صورت کثیفی و یا آلوده شدن سطح به راحتی می توان کفپوش را با مواد شستشوی معمولی نظافت نمود، که در صورت استفاده صحیح و شستشوی صحیح و منظم طول عمر بالایی خواهد داشت . اما چنانچه به هر دلیل قسمتی از کفپوش تخریب گردد به آسانی می توان آن را ترمیم نمود.

ایجاد زبری و اصطکاک مناسب در روی کفپوش پارکینگ ها

با توجه به شیوه های مختلف در اجرای کفپوش اپوکسی ، می توان اصطکاک و زبری مورد نظربرای سطح را با تغییر روش اجرا و میزان مصالح و مواد به کاررفته افزایش و یا کاهش داد ، به طور کلی کفپوش اپوکسی از جهت اصطکاک و میزان صیقلی بودن سطح به 3 حالت شیشه ای (کاملاً صیقلی) – پوست پرتقالی (نیمه صیقلی) و آسفالتی (سیلیس داربا زبری بالا) اجرا می گردد که برای کف پارکینگ نوع نیمه صیقلی یا پوست پرتقالی توصیه می شود علت نامگذاری این حالت از کفپوش اپوکسی به علت ایجاد سطحی نیمه صیقلی شبیه به سطح پوست پرتقال می باشد. همچنین در خصوص سطوح شیبدار و رمپ های پارکینگ اپوکسی آسفالتی که سطحی با اصطکاک بالاتر و زبرتر می باشد توصیه می گردد.

قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگی

از دیگر مزایای کفپوش های اپوکسی می توان به قیمت پایین تر آن نسبت به برخی کفپوش های دیگرو همچنین سرعت بالای اجرای آن در محوطه های وسیع پارکینگی اشاره نمود.

برچسب ها: کفپوش قلم مو، غلتک، پیستوله، کاردک، لیسه، سنباده کفپوش اپوکسی پارکینگ - قیمت کفپوش پارکینگ - کفپوش پارکینگ پلی یورتان - کفپوش پارکینگ خانه - انواع کفپوش پارکینگ - سنگ کف پارکینگ - کف پارکینگ مسکونی - قیمت کفپوش پارکینگ - مراحل اجرای اپوکسی کف

پرینتایمیل